www.wisniowski.szczecin.pleko-dom@home.pl  
Piękno, jakość i bezpieczeństwo. Okna, drzwi, ogrodzenia najwyższej klasy.
KONTAKT / ZAPYTANIE  
OKNA SZCZECIN STRONA GŁÓWNA
O FIRMIE EKO-DOM SZCZECIN
Aero-Therm oocieplenia od wewnątrz
MONTAŻ OKIEN - tylko profesjonalny.
OKNA PCV Z NAKŁADKĄ ALUMINIOWĄ .
OKNA DREWNIANE Klasy S.
OKNA PCV TOP PREMIUM .
OKNA ALUMINIOWE DO DOMÓW
OKNA INTERNORM SZCZECIN
OKNA PASYWNE I ENERGOOSZCZĘDNE.
OKNA DREWNIANO-ALUMINIOWE.
OKNA SKANDYNAWSKIE .
OKNA ANTYWŁAMANIOWE .
Okna WnD Dobra Cena
DRZWI ZEWNĘTRZNE .
DRZWI ALUMINIOWE .
OGRODY ZIMOWE .
DRZWI TARASOWE HS FS PSK Przesuwne ,Harmonijkowe itp
BRAMY GARAŻOWE .
ROLETY ZEWNĘTRZNE Energooszczędne.
OKIENNICE .
OGRODZENIA POSESYJNE
OKUCIA I BEZPIECZEŃSTWO .
GALERIA REALIZACJI Czyli to co montowaliśmy .
KONTAKT / ZAPYTANIE
 
 
  Liczba odwiedzin: 454
 Eko-Dom Szczecin posiada

tytuł VIP-Najlepsze Salony okien i drzwi

Zobacz zakładkę o naszej firmie .

Montaż Naszych Okien .

Nasz blog Ekspercki

 

Artykuły i programy z udziałem Firmy Eko-Dom Szczecin 

Artykuł z portalu Oknonet.pl dnia 2015-05-07

Eko-Dom, czyli jak dobrze wyjść na własnym biznesie

Do 1998 roku Artur Łubkowski pracował u jednego z największych w tym czasie producentów okien. Widząc potencjał rynku, jak również bardzo słabe kompetencje firm w tej branży, poczynając od znikomej wiedzy technicznej, na niskich umiejętnościach handlowych kończąc, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, i tak siedemnaście lat temu powstała firma Eko-Dom Szczecin. O tym, co było później, opowiada Pan Artur. 

Artur Łubkowski: Początek był trudny, gdyż trzeba było wszystko zorganizować: punkt sprzedaży, ekspozycję, magazyn oraz to, co najtrudniejsze dla młodej firmy, pozyskać pierwszych klientów. Od samego początku założeniem biznesowym było to, że nie zamierzamy konkurować ceną, jak większość firm działających na naszym rynku, i to nie tylko lokalnym. Postawiliśmy na wysokiej jakości markowe produkty klasy Top Premium. 

Bardzo starannie dobieraliśmy asortyment, tak aby stanowił ciekawą i bogatą ofertę dla klienta przy zachowaniu wysokiej jakości pod względem estetycznym i funkcjonalnym, oraz by odpowiadał europejskim standardom. Chcieliśmy, żeby wybrane i sprawdzone przez nas produkty renomowanych liderów, komfortowo i w sposób niezawodny służyły  przez wiele lat naszym klientom z kraju i zagranicy. Trzon naszej oferty stanowiła i nadal stanowi stolarka budowlana, tj. okna, rolety, drzwi, bramy garażowe, a także ogrodzenia. Obecnie jesteśmy laureatami licznych nagród i wyróżnień branżowych. Do najważniejszych zaliczyć można: pięciokrotne otrzymanie podczas MTB BUD-GRYF Szczecin w konkursie „Wyróżniony Wyrób” w roku 2005, 2006, 2007, 2009 i 2010, a także prestiżowy tytuł Laureata Konkursu I edycji Programu „VIP – Najlepsze Punkty Sprzedaży Stolarki w Polsce”.  Kapituła Konkursu postanowiła dodatkowo wyróżnić nasze punkty sprzedaży przyznając Eko-Dom statuetkę SUPER VIP.

Obszarem naszego działania jest całe Pomorze Zachodnie, jak również – ze względu na naszą lokalizację – teren Niemiec, Szwecji, Dani i Norwegii. Nawet do dalekiego Sydney w Autralii trafiły okna z naszej firmy. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się produkty renomowanych producentów, takich jak: Oknoplast Kraków, Wiśniowski, Pozbud S.A. czy też austriacki Internorm. Produkty tych firm wyróżnia najwyższa jakość oraz rozpoznawalna marka, gwarantująca sprawdzone i pewne rozwiązania, potwierdzone wiarygodnymi badaniami i certyfikatami. Równie ważny jest sprawny serwis fabryczny oraz wsparcie techniczne, czego nie oferują żadni „tani” dostawcy. W efekcie otrzymujemy zadowolenie klienta i prestiż, jaki z tego wynika dla obydwu stron. Z dobrego produktu, mimo wyższej ceny, nabywcy są zawsze zadowoleni, co skutkuje licznymi poleceniami, na jakich nam zależy.

Prawda jest taka, że taniej stolarki o marnej marce klienci najzwyczajniej nie polecają. Wolą fakt dokonania takiego zakupu przemilczeć. Priorytetem w firmie Eko-Dom od zawsze jest fachowa obsługa i rzetelność usługi. Cały czas nasi handlowcy są zobligowani do podnoszenia swoich kwalifikacji na szkoleniach produktowych i sprzedażowych – jak to się mówi: wiedzy nigdy za wiele.

Kilka lat temu, ze względu na małą profesjonalizację branży, było łatwiej. W tamtym czasie większość firm handlowych w branży posiadało oferty mało kompleksowe i źle dobrane. Obecnie to się powoli zmienia, jednak opłacalność sprzedaży stolarki maleje ze względu na rosnące koszty. Firma Eko-Dom nie może sobie pozwolić na zatrudnienie tanich pracowników, czy też na montaż tej klasy stolarki za pośrednictwem tanich monterów bez autoryzacji producentów, bo ewentualne konsekwencje niefachowo wykonanej usługi są coraz kosztowniejsze. Ciągła modernizacja i uaktualnianie ekspozycji też generuje wyższe koszty. Skończyły się czasy, kiedy to można było sprzedawać okna na podstawie narożnika czy jednego lub kilku małych okienek na ekspozycji.Jednak mimo wszystko wymagający klienci to doceniają i coraz częściej świadomie wybierają produkty droższe, ale dobre, o nieposzlakowanej opinii, mające służyć latami, co w dłuższym okresie eksploatacji wychodzi taniej. W dobie łatwego dostępu do informacji w Internecie klienci są coraz bardziej świadomi. Powiem więcej: obecnie przeciętny klient decydujący się na stolarkę klasy Premium wie o niej więcej niż przeciętny handlowiec w klasie ekonomicznej.

Miniony rok był dla firmy Eko-Dom kolejnym rokiem wzrostów i rosnącego udziału eksportu, co upewnia nas w przekonaniu, że działania, jakie podjęliśmy przed laty, były słuszne, a oferta produktowa jest skonfigurowana prawidłowo. Naszym zadaniem jest dostarczenie najwyższej klasy kompletu energooszczędnej stolarki (okna, drzwi, rolety, bramy garażowe i poprawienie tego, co przeoczyli architekci. W najbliższym czasie planujemy umacniać pozycję firmy Eko-Dom, jako lidera w sprzedaży stolarki klasy Top Premium na Pomorzu Zachodnim, i promować najnowsze rozwiązania w regionie. W odleglejszej przyszłości marzy się nam, aby mieszkańcy zachodniopomorskiego posiadali w swoich domach  stolarkę na najwyższym światowym poziomie.

 

Program realizowany przy udziale firmy Eko-dom Szczecin .


 


Drzwi tarasowe Hs Fs PSK


Ogrody zimowe Szczecin


    Galeria realizacji  Okien

Drzwi zewnętrzne


Okna Skandynawskie
  

 

Bramy garażowe Wiśniowski


Rolety zawnętrzne

 
wisniowski.szczecin.pl